Na Brdu pri Kranju je 3. junija 2024 poteakala naionalna konferenca o podnebnih spremembah in razogljičenju slovenskega zdravstva. Na konferenci je sodelovalo tudi Partnerstvo za okoje in zdravje.
Na konferenci so politiki in strokovnjaki z različnih področij razpravljali o ključnih izzivih, ki jih bo družba z vidika podnebnih sprememb morala nasloviti, če bo hotela vzpostaviti na podnebne spremembe odporen in učinkovit zdravstveni sistem. Podnebne spreembe namreč predstavljajo vse večjo grožnjo javnemu zdravju ljudi, saj vodijo do pogostejših in intenzivnejših vročinskih valov, igrajo vlogo pri onesnaženju zraka, omogočajo širjenje organizmov in bolezni, ki jih na območju Slvenije prej nismo poznali, itd.
Inštitut za zdravje in okolje ter Mladinsko združenje za trajnostni razvoj (pertnerski organizaciji projekta POZ 3.0) sta odelovali pri organizaciji tega strateško pomembnega dogodka, hkrati pa sta bila predstavnika organizacij Tomaž Gorenc in Tim Gregorčič tudi del panelne diskusije z naslovom Generacijski dialog o podnebnih spremembah, na kateri sta delila svoje izkušnje in znanje. Tekom diskusije sta med drugim predstavila tudi poudarke Slovenskega manifesta mladih s področja okolja in zdravja. Z dokumentom so mladi na odločevalce naslovili svoje vizje in zaheve, s katerimi so pripravljeni sooblikovati prihodnost, v kateri področji okolja in zdravja ne bosta zapostavljeni.